sobota, 3 maja 2014

Nowojorskim szlakiem Norwida

Wybierzemy się?

Kustosz literacki Druch Studio Gallery w Trenton, NJ, filolog Tadeusz Zielichowski będzie oprowadzał po Nowym Jorku uczestników wycieczki "Nowojorska majówka śladami Norwida". Program wycieczki obejmie dwie trasy związane z miejscami, w których w latach 1853-1854 przebywał Cyprian Kamil Norwid.

Uczestnicy wycieczki spotykają się w niedzielę 11, maja o godz. 9:00 rano w "Odessa Restaurant" na Manhattanie przy 119 Avenue "A" i East 7th Street na East Village, NY. Zwiedzać będziemy miejsca w Nowym Jorku związane z pobytem w tym mieście Norwida, jeden z największych poetów polskich XIX wieku. Wycieczkę planujemy zakończyć "kolacją z Norwidem". Dysponujemy tylko 16 miejscami, które można rezerwować w Druch Studio Gallery do 4 maja 2014 roku: tel. 609-532-3676 lub e-mail - druchstudio@comcast.net.

Wycieczka odbędzie się na zasadzie koleżeńskiej. Podróż na trasie Trenton – Nowy Jork – Trenton odbędziemy własnymi samochodami, przy czym bardzo prosimy, aby dobierać się towarzysko w takie zespoły pasażerskie, które pozwolą na wyjazd maksymalnie ekonomiczny (pamiętajmy o drogich parkingach w NYC!). Wzorem lat ubiegłych, warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest rezerwacja miejsc i wpisowe w wysokości 25 dolarów.
W przypadku deszczowej pogody, mamy awaryjny scenariusz niedzieli, 11 maja br. O godz. 17:00 w Druch Studio Gallery Tadeusz Zielichowski wygłosi multimedialną prelekcję pt. "Pomniki Nowego Jorku i literatura". Więcej informacji na stronie: www.druchstudio.com


Uczestnikom spotkania będziemy wdzięczni za dokumentację fotograficzną i relację...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz