wtorek, 8 listopada 2011

"Dzieła wszystkie" Cypriana Norwida


Nie mogło zabraknąć w naszym salonie informacji o edycji "Dzieł wszystkich" Norwida. To pierwsze pełne wydanie krytyczne. Rzecz planowana jest na 17 tomów. Jako pierwszy wydrukowany został pierwszy tom Listów, następnie tom Prozy i pierwszy tom Poematów. Wkrótce kolejny tom poematów. Załączam kilka zdjęć - także ulotki z pierwszego tomu dającej pojęcie o zamierzeniu.


Na obwolucie i okładce każdego tomu będzie inny podpis Norwida


Listy (I) w oprac. Jadwigi Rudnickiej
Proza (I) oprac. Rościsław Skręt

Poematy (I) oprac. Stefan Sawicki, Adam Cedro
 

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Piękne wydanie realizowane przez TN KUL w sposób
skandaliczny. Z tego co wiem TN dysponuje elektroniczną edycją kompletną i zapłaconą z pieniędzy publicznych. Pozostaje tylko wydać tj.
wydrukować. W ciągu 4 lat wydano 3 tomy w bólach.
Nie ma żadnej reklamy, subskybcji, nic zupełnie.
Newet nie wiadomo kiedy będzie kolejny tom i czy będzie w ogóle. Niewielki nakład, który spokojnie by sie rozszedł wśród zainteresowanych, gdyby była informacja.
Norwid miał zawsze pod gorkę i trwa to nadal.
Skandal.

Adam Cedro pisze...

Zdecydowałem się opublikować ten anonimowy komentarz, bo nie jestem cenzorem, ale zawiera on przede wszystkim informacje nieprawdziwe. Prace nad "Dziełami wszystkimi" trwają i nie ma mowy o tym, że komplet jest gotowy. Gdyby był, byłby opublikowany, to przecież najważniejsza sprawa. Następny tom poematów wychodzi właśnie z druku, prace nad następnymi trwają. Nie rozumiem skąd takie informacje i oskarżenia, odczuwam złośliwość pod adresem TN. Autor komentarza chciałby kupić, czy pomóc marketingowi? Proszę zorientować się, ile trwały prace nad krytycznymi edycjami Mickiewicza czy Słowackiego, a później formułować takie absurdalne i spiskowe oskarżenia...

Anonimowy pisze...

Po latach piszę ponownie. Wiem, że takie wydanie
musi potrwać, ale jak pisałem w 2013, to był prawie gotowy skład. Proszę mi wskazać jakieś informacje od tamtego czasu. Kiedy dzwonie do TN na KUL-u, nie ma żadnej informacji o dalszych losach. Jeśli to tak dalej potrwa, to wcześniej umrę niż doczekam ostatniego tomu. Wydano jeszcze dwa tomy, a mamy 2016.

Adam Cedro pisze...

Wypada mi powtórzyć, że informacja, że Dzieła są gotowe od 2013 roku i są chomikowane przez TN KUL jest wyssana z palca. Praca nad edycja trwa nieprzerwanie. Samo sczytanie i redakcja jednego opracowanego tomu zajmuje przynajmniej rok. To nie jest skanowanie tekstu i upowszechnianie. Postaram się w krótkim czasie opublikować informację o stanie zaawansowania prac.

Prześlij komentarz