piątek, 23 czerwca 2017

Zmarł prof. Jacek Brzozowski (1951-2017)Z wielkim smutkiem żegnamy Profesora Jacka Brzozowskiego, Przyjaciela naszego Zakładu, redaktora i współpracownika "Sztuki Edycji".
JACEK BRZOZOWSKI (1951-2017)

"Odszedł przedwcześnie. Po gwałtownym nawrocie nieuleczalnej choroby. Dla wielu z nas był wzorem niedościgłym. Znakomity edytor, interpretator poezji romantycznej i współczesnej, świetny gawędziarz, przemiły człowiek, prawy humanista. Z Mickiewiczem był za pan brat, z Norwidem się przekomarzał, ze Słowackim dyskutował. Zawsze można było na niego liczyć. Nigdy nie zawodził. Dlaczego tak spieszno było mu do Juliusza? Pasjonat Słowackiego, któremu poświęcił ostatnie lata życia. Nie wątpię, że teraz rozprawia z nim o pięknie, poezji i muzyce. Nie umiem nic sensownego powiedzieć. Śmierć przyjaciół boli szczególnie. Ale pozostaną świetne, świetne oraz inspirujące Jego prace, mam nadzieję, że w nich żyć będzie nadal".

Mirosław Strzyżewski, 19 czerwca 2017 roku


Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 27 czerwca o godzinie 14.15 w kaplicy cmentarza św. Rocha na Radogoszczu, przy ulicy Zgierskiej 141 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz