wtorek, 7 lutego 2017

90. urodziny Profesora Stefana Sawickiego


8 lutego swe 90 urodziny obchodzić będzie profesor Stefan Sawicki - wybitny teoretyk i historyk literatury, wieloletni prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, edytor, norwidolog. Twórca Zakładu (obecnie Ośrodka) Badań nad Twórczością Cypriana Norwida KUL, pomysłodawca i redaktor naczelny "Studiów Norwidiana", inicjator i redaktor naczelny krytycznej edycji "Dzieł wszystkich" Norwida, sympozjów "Colloquia Norwidiana", Fundacji Norwidowskiej i wielu innych związanych z Norwidem dzieł. Wykładowca i dydaktyk. Ważny dla wielu biografii człowiek. Mój profesor i promotor, serdeczny przyjaciel naszej rodziny. I wielu, wielu rodzin i ludzi. 

Kochany Panie Profesorze,
dziękując Przedwiecznemu za Pana owocne, oddane prawdzie i ludziom życie, dziękujemy Panu Profesorowi nie tylko za naukowe dokonania i zapoczątkowane dzieła, w których uczestniczymy i z których korzystamy, ale także za wszystkie widzialne, niewidzialne i skryte gesty troski, pomocy i przyjaźni, których niejednokrotnie doświadczyliśmy. Życzymy Panu Profesorowi zdrowia i sił do ukończenia edycji "Dzieł wszystkich" i wielu następnych inicjatyw. I wiele, wiele miłości ze strony ludzi.

Plurimos Annos!

Dołączam garść zdjęć z uroczystości "Upublicznienia wdzięczności" dla Profesora Sawickiego, zorganizowanej w maju 2013 roku przez Jego uczniów, współpracowników i przyjaciół.
Fotografował Michał Gumowski.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz