czwartek, 27 września 2012

Bieg w urodziny Norwida

Na różny sposób można czcić urodziny poety, to na pewno jeden z najzdrowszych:

GMINA ZABRODZIE: Bieg w urodziny Norwida
Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie oraz Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida w Dębinkach zorganizowały 23 września, po raz piąty, Bieg Norwidowski na trasie Głuchy – Dębinki. Wystartowało 160 zawodników. W kategorii od 16 lat został pobity rekord – zwycięzca dystans 5 km przebiegł w czasie 17 minut 15,27 sek.

Bieg odbywał się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkolaki (kat. I) biegły na dystansie 200 m (od bramy wjazdowej do pałacu w Dębinkach), klasy I – III (kat. II) miały do przebycia 600 m, klasy IV – VI (kat. III) - 1.200 m (od lasu w Dębinkach do pałacu), gimnazjaliści (kat. IV) – 2.400 m (od zakrętu w Wysychach do pałacu), zawodnicy powyżej 16 lat (kat. V) -  5.000 m (od dworku w Głuchach, gdzie 24 września 1821 r. urodził się poeta Cyprian Norwid, do pałacu w Dębinkach, gdzie u babci Hilarii spędził wakacje). Tylko zawodnicy najstarsi (kat. V) mieli mierzony czas, ubiegłorocz-ny rekord wynosił 18 minut.  Oddzielnie klasyfikowano kobiety i mężczyzn. 
W niedzielę 23 września było zimno, wiał dosyć silny wiatr, dla odmiany w ubiegłym roku podczas biegu było upalnie.
- W tym roku pogoda jest lepsza – ocenia sprawująca opiekę medyczną pielęgniarka Emilia Katner. – Jest mniej kontuzji. W ubiegłym roku wszyscy byli zasapani, czerwoni.
W ubiegłym roku na zakończenie biegu uczestnicy byli częstowani zimnymi napojami i słodyczami, w minioną niedzielę – płonęło ognisko, a nad nim piekły się kiełbaski.
W Biegu Norwidowskim’2012  wystartowało 160 zawodników (w tym 77 płci męskiej).

Cyt za:
http://www.nowywyszkowiak.pl/292/3648/gmina_zabrodzie_bieg_w_urodziny_norwida.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz